כושר באמצע הסלון

האם קיימת האפשרות שנצליח לשפר מעט את הכושר הגופני שלנו בבית או שנחוץ לנו מנוי בחדר כושר יוקרתי או הליכות רגליות ממושכות בשביל להכניס את עצמנו לכושר?
מאת מערכת מלב"י

מה אנחנו יכולים לעשות בתוך מתחמי היום יום שלנו על מנת לשפר את היציבה, את הכושר הגופני ולהרגיש שאנחנו באמת עושים משהו עם עצמנו.


בניגוד לדעה הרווחת, אין צורך לרוץ אל מכוני הכושר ולרכוש מנויים יקרים בתוספת רכישה מאסיבית של בגדי ספורט על מנת להתחיל ולהכניס את עצמנו לכושר -  את הדברים הללו אפשר לעשות לאחר מכן.


ישנן פעולות רבות שאנו יכולים לעשות בחיי היום יום שיכולות פשוט לשפר את הכושר הגופני שלנו ללא היכר ולהוות את הצעד הראשוני בשיפור מודעות ושיפור הכושר.


להלן כמה עצות שיכולות לסייע לכם לשנות את מצב הצבירה שלכם ולהרים אתכם מן הכורסא אל עבר תחילתו של מסע לשינוי והעלאת הכושר הגופני שלכם.


בדקו את הפעולות היומיומית שלכם. חשבו כמה פעמים ביום אתם משתמשים בכלי תחבורה ואלו מן הנסיעות השגרתיות שלכם אתם יכולים פשוט להחליף בהליכה.


תתפלאו לא לכל מקום חייבים להגיע ברכב והמרחקים קצרים יותר ממה שחשבתם. לדוגמא הייתם מאמינים שהליכה רגלית בין מרכז רמת גן למרכז תל אביב תיקח לכם שעה בדיוק בהליכה איטית? לא מאמינים. נסו ותיווכחו.


עשו לכם מנהג קבוע, לדוגמא: אם אתם אוספים את הילד מהגן בכל יום ברכב בדרך מן העבודה, צאו חצי שעה קודם, החנו את הרכב בבית וצאו להליכה רגלית קצרה עם ילדכם.


כמה פעמים אתם משתמשים במעלית ביום? נסו לבטל לפחות את אחת מן הפעמים שאתם משתמשים בה. רדו או עלו ברגל. זה טוב לבריאות וישפר את כושר הסיבולת שלכם.


נוסעים לקניון ברכב? נסו ללכת לרכוש את אותם המוצרים ברחוב שיש בו חנויות בקרבתכם. תופתעו לגלות שהליכה רגלית ברחוב אינה דומה לזו של קניון. העליות, הירידות ואורך השיטוט יהפוך זאת לטיול שיש בו הרבה בריאות וכושר.


עמדו במקום העבודה שלכם במשך עשר דקות כל שעה. היו אתם אלו שמתנדבים לצאת לסידורים, לקנות אוכל לחברה או פשוט אלו שצריכים להביא עכשיו משהו לבוס. תנועה היא חיונית. כל תנועה שהיא. אל תרבצו כל היום מול המחשב.


נסו לתת לעוזרת יום חופש אחד בלתי צפוי, זה זול ואתם גם מפעילים את עצמכם הרבה מעבר למה שציפיתם.


בדקו שבכל יום, אבל בכל יום מימות השבוע שילבתם לפחות פעולה אחת בלתי צפויה שבעבר הייתם מוותרים עליה ואשר כוללת פעילות גופנית.


שילוב של כל פעילות גופנית, גם אם היא נראית לכם בתחילה שולית וחסרת חשיבות היא בעלת משמעות לטווח הארוך.


כושר הסיבולת שלכם עולה, אתם מגלים על עצמכם דברים שלא חשבתם שאתם מסוגלים להם, הנאה מובטחת מן השינוי והיא סוג של קטליזאטור שיעזור לכם לעלות לשלב הבא: אימוני כושר תכופים יותר ואימוץ פעילות ספורטיבית המתאימה לכם בדיוק.      25/11/2007                    שלח לחבר                          הדפס
 
התעמלות
ישנן פעולות רבות שאנו יכולים לעשות בחיי היום יום שיכולות פשוט לשפר את הכושר הגופני שלנותתפלאו לא לכל מקום חייבים להגיע ברכב והמרחקים קצרים יותר ממה שחשבתםכמה פעמים אתם משתמשים במעלית ביום? נסו לבטל לפחות את אחת מן הפעמים שאתם משתמשים בה

 
 
Google
מה הצריכה המטבולית הבסיסית שלך
מין
משקל בק"ג
גובה בס"מ:
גיל
ה-BMR שלך חישוב BMR
כמה קלוריות נחוצות
בכדי שאשמור על משקלי ?
פעילות
דרישה יומית קלוריות
דוא"ל
שם
 
ליידי אסיא אסיא מדיקל
דיאטה
קישורים
תנאי שימוש
מדיניות פרטיות
כניסה לרופאים
איך להגיע
הוסף למועדפים
כל הזכויות שמורות למרכז לטיפול בהשמנת יתר ©